Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Badminton

Badminton

Badminton je dynamický raketový sport, který se hraje v halových podmínkách.  Badminton je od roku 1992 (Olympijské hry v Barceloně) olympijský sport. Patří mezi nejrychlejší raketové sporty na světě. Díky obrovské popularitě především v Asii (Čína, Indonésie, Malajsie, Jižní Korea) patří mezi sporty s největší hráčskou základnou na světě. Také v České republice má badminton svou tradici (nedávno oslavil badminton 50 let oficiální existence v ČR).

Badminton – kurt na badminton

Badminton se hraje v uzavřených sportovních halách a tělocvičnách. Hrací pole je vymezeno čarami o šířce 4 centimetry.
Rozměry kurtu jsou odlišné pro dvouhru a čtyřhru (včetně čtyřhry smíšené). Rozměry kompletního kurtu jsou 13,4 metrů na délku a 6,1 metru na šířku. Uprostřed kurtu je síť která hrací plochu rozděluje na dvě shodně velké plochy. Síť je na krajích (na postranních čarách) podepřena stojany. Výška sítě je 155 centimetrů.

Ve FRY Relax Centru byla gymnastická tělocvična upravena pro hru badminton. Velikost a rozměry kurtu odpovídají pravidlům hry, jen výška haly je mírně  omezena dřevěnou konstrukcí stropu. Síť je umístěna na pojízdném stojanu, takže v případě jiné aktivity se může síť přesunout do nářaďovny.

Ceník Otevírací hodiny Fotogalerie